Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej od 1 września 2012 r. obowiązuje nowa forma kształcenia zawodowego dla dorosłych – kwalifikacyjne kursy zawodowe (KKZ), które umożliwiają uzyskanie lub uzupełnienie kwalifikacji zawodowych w danym zawodzie.

KKZ - kwalifikacyjny kurs zawodowy, to kurs prowadzony według programu nauczania uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach w zakresie jednej kwalifikacji (K). Minimalna liczba godzin kształcenia na tym kursie jest równa minimalnej liczbie godzin kształcenia zawodowego określonej w podstawie programowej kształcenia w zawodach dla danej kwalifikacji. Absolwent kursu otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego. Ukończenie tego kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, w zakresie danej kwalifikacji, przeprowadzonego przez okręgową komisje egzaminacyjną (OKE).

W ramach kierunku kształcenia Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, uczeń będzie mógł zdobyć następujące kwalifikacje:

• K1 - Montaż urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
  • K2 – Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialne

W ramach kierunku kształcenia Technik informatyk, uczeń będzie mógł zdobyć następujące kwalifikacje:

• K1 –Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych
  • K2 – Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami
  • K3 – Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami