Klasa z poszerzonym blokiem przyrodniczym

Klasa z poszerzonym blokiem przyrodniczym. Program nauczania przygotowuje uczniów do podjęcia nauki na wyższych uczelniach różnego typu. Duży nacisk kładziemy na przedmioty, których dobra znajomość będzie przepustką do kontynuowania nauki na studiach na kierunkach medycznych (medycyna, fizjoterapia, kosmetologia, zdrowie publiczne itp.)

• Medycyna
  • Farmacja
  • Fizjoterapia
  • Kosmetologia
  • Dietetyka
  • Zdrowie publiczne
  • Biologia
  • Biotechnologia
  • Biologia
  • Chemia
  • Weterynaria
  • Zootechnika
  • Pedagogika terapeutyczna z rehabilitacją ruchową
  • Pielęgniarstwo
  • Psychologia
Przykładowe zawody przyszłości powiązane z profilem:

lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny, psycholog, psychoterapeuta, pedagog-terapeuta, biolog, chemik, farmaceuta, opiekun medyczny, biotechnolog, dietetyk, kosmetolog, wizażysta, fizjoterapeuta, masażysta, weterynarz, zootechnik.

Przykładowy zawód przyszłości:

Biotechnolog jest zawodem przyszłości, gdyż zwiększa się zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się modyfikacjami genetycznymi, biosyntezą, wyodrębnieniem i modyfikacją bioproduktów. Absolwenci biotechnologii znajdą pracę w zakładach spożywczych, firmach medycznych i branży farmaceutycznej.