Akademickie Centrum Edukacyjne zostało utworzone przez Społeczną Akademię Nauk w Łodzi

Uczelnia, która powstała w 1994 roku na przestrzeni 20 lat stała się wiodącą jednostką edukacyjną w naszym kraju, w której kształci się obecnie 18 tysięcy studentów. Zgromadzone w tym czasie doświadczenie i renoma zaprocentowały pozyskaniem znakomitej kadry wykładowej, która swoją wiedzą służy zarówno studentom Społecznej Akademii Nauk jak i uczniom Akademickiego Centrum Edukacyjnego.

Szkoła posiada bardzo dobrze przygotowaną bazę lokalową i materialną położoną w samym centrum Łodzi, przy ulicy Kilińskiego 98. Do dyspozycji uczniów jest 10 pracowni komputerowych wyposażonych w nowoczesne komputery z bogatym oprogramowaniem, 2 laboratoria komputerowe, sale lekcyjne, 5 aul wykładowych, oraz laboratorium fizyczne. Budynek przystosowany jest ponadto do poruszania się przez osoby niepełnosprawne.

Akademickie Centrum Edukacyjne utworzono w celu poszerzenia oferty edukacyjnej dla młodzieży kończącej gimnazjum. Oferty, która oprócz ciekawej tematyki kształcenia będzie dawała uczniom solidne wykształcenie. Naszą ambicją jest tak poprowadzić tok kształcenia, aby nasz absolwent mógł bez obaw przystąpić do matury, pewny swej wiedzy i umiejętności praktycznych.