Biblioteka

Zbiory biblioteczne Społecznej Akademii Nauk są udostępniane od 1997 roku. Księgozbiór stanowi 77914 woluminów. Biblioteka gromadzi książki, filmy i płyty CD związane przede wszystkim z kierunkami i przedmiotami prowadzonymi przez Uczelnię. Czytelnicy mają zapewniony wolny dostęp do księgozbioru, a zasoby biblioteki regularnie wzbogacane są o najnowsze wydawnictwa i materiały źródłowe. Biblioteka prowadzi współpracę w zakresie wymiany wydawnictw z 35 uczelniami. Do obsługi procesów bibliotecznych, katalogów, kartotek oraz wypożyczalni zastosowano program Libra 2000.

W bibliotece Społecznej Akademii Nauk znajduje się czytelnia z wyznaczonymi stanowiskami komputerowymi. Na miejscu można skorzystać z aktualnych i archiwalnych czasopism, roczników oraz z księgozbioru podręcznego i zasadniczego. Biblioteka umożliwia korzystanie z elektronicznych baz danych: Społecznej Akademii Nauk, EBSCO, Emerald, WBN (Wirtualna Biblioteka Nauki), Ibuk.pl (PWN), Journal of International Business Studies.

Godziny pracy biblioteki:

Od 1 października do 30 czerwca biblioteka prowadzi rejestrację czytelników oraz sprawy związane z wypożyczaniem zbiorów codziennie w godzinach:

Adres biblioteki:

Biblioteka Społecznej Akademii Nauk
ul. Kilińskiego 98
tel.: 042-676-25-29 wew. 333

• biblioteka

IBUK

ibuk

IBUK - internetowa biblioteka i czytelnia online - to największy w Polsce serwis podręczników akademickich i książek naukowych w wersjach elektronicznych. W sieci uczelnianej dostępne są książki wybrane przez Społeczną Akademię Nauk. Spoza Uczelni dostęp na hasło.

PWN - ibuk.pl - Będąc w Uczelni - bez logowania

PWN - ibuk.pl - spoza Uczelni

EBSCOHost

ebsco

EBSCOHost - ogromna bazą danych zawierająca pełnotekstowe czasopisma i magazyny w wersjach elektronicznych. Potężne źródło informacji dla autorów prac semestralnych i dyplomowych oraz rozpraw naukowych. Spoza Uczelni dostęp na hasło.

Ebsco - wyszukiwanie

Ebsco - wyszukiwanie spoza Uczelni

Wirtualna Biblioteka Nauki

wbn

WBN - Wirtualna Biblioteka Nauki - to istotne wsparcie w pracach badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych we wszystkich dziedzinach wiedzy i specjalnościach naukowych w Polsce, a także ważna pomoc dla doktorantów i studentów przygotowujących prace dyplomowe. Spoza Uczelni dostęp na hasło.

WBN – Wirtualna Biblioteka Nauki - Będąc w Uczelni - bez logowania

WBN – Wirtualna Biblioteka Nauki - korzystanie spoza Uczelni