Klasa społeczno-prawnicza z elementami prawa europejskiego

Klasa z poszerzonym programem z zakresu historii, WOS-u i języka angielskiego. Dodatkowo uczniowie wzbogacają wiedzę na temat prawa i administracji europejskiej. Poznają zasady funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Rozwijają kompetencje społeczne i międzykulturowe niezbędne w pracy w międzynarodowych organizacjach.

• Prawo
  • Pedagogika
  • Psychologia
  • Administracja
  • Politologia
  • Stosunki międzynarodowe
  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
  • Socjologia
  • Praca socjalna
  • Kulturoznawstwo
Przykładowe zawody przyszłości powiązane z profilem:

Prawnik, sędzia, prokurator, kurator, psycholog, pedagog, pracownik socjalny, pracownik administracyjny, dziennikarz, polityk, politolog, parlamentarzysta, historyk, animator społeczno-kulturalny, eurodeputowany, poseł.

Przykładowy zawód przyszłości:

Euroasystent - praca asystenta posła do Parlamentu Europejskiego wymaga dyspozycyjności, gdyż sporo czasu spędza się w podróżach pomiędzy Polską a brukselską i strasburską siedzibą Parlamentu. Musi on mieć stały dostęp do najświeższych informacji z kraju, opracowuje wstępnie dokumenty dla posła, troszczy się o wizerunek posła, umawia jego spotkania i pilnuje terminów. Asystenci wykonują zadania o charakterze pomocniczym. Ich praca ma ogromne znaczenie dla właściwego funkcjonowania administracji w instytucjach UE.