Klasa sportowa

Uczniowie Liceum Społecznej Akademii Nauk, którzy wybiorą klasę sportową będą mogli rozwijać swoje pasje. Przygotowaliśmy program nauczania, który rzetelnie przygotowuje ucznia do egzaminu dojrzałości, egzaminów wstępnych na studia oraz zadba o jego rozwój fizyczny. Pragniemy stworzyć klasy sportowe kształcące przyszłych olimpijczyków, którzy jednocześnie posiądą wiedzę niezbędną do rozwijania dalszej kariery po zakończeniu sukcesów sportowych.

Liceum podpisało porozumienie z Klubem Sportowym RTS Widzew. Pozwoli to uczniom, którzy interesują się piłką nożną lub koszykówką na uczestniczenie w zajęciach pod okiem profesjonalnych trenerów.

Zajęcia z Wychowania Fizycznego odbywają się w nowoczesnym kompleksie AZS Łódź. Dzięki temu młodzież uczęszczająca do naszej szkoły ma możliwość korzystania z obiektów na których ćwiczą profesjonalni sportowcy. Program nauczania W-F realizowany przez nasze liceum jest zatem nieporównywalnie ciekawszy i bardziej urozmaicony niż na tradycyjnej sali gimnastycznej i boisku szkolnym.

Społeczna Akademia Nauk, która jest organem prowadzącym liceum prowadzi Klub Uczelniany AZS. Dzięki temu licealiści mają możliwość uczestniczenia w sekcjach: siatkówki, aerobiku, koszykówki, futsalu.

Szkoła dysponuje bardzo dobrze wyposażoną siłownią. Uczniowie Liceum Społecznej Akademii Nauk mogą korzystać z niej bezpłatnie.

Uczniowie klasy sportowej wybierają rozszerzenie, które pozwoli im przygotować się do matury z przedmiotów wymaganych podczas rekrutacji na wymarzone studia. Świadomi faktu, że nasi sportowcy mają różne plany na przyszłość, nie ograniczamy ich do wydawałoby się oczywistego wyboru jakim jest Akademia Wychowania Fizycznego. Naszą klasę ukończą przyszli lekarze, ekonomiści, policjanci, lingwiści, ale także trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego.

Plan zajęć zostanie ułożony przy współpracy z trenerami poszczególnych sekcji. Pozwoli to połączyć zajęcia edukacyjne w murach szkoły z treningami.